EticaretGunlugu Marka
Detaylı Arama
SIKÇA SORULAN SORULAR
1. Neden EticaretGunlugu'nde Yer Almalıyım?

Eticaretgunlugu.com e-ticaret dikeyinde yayın yapan etkili mecralardan biridir. Bir e-ticaret gişirimi ya da e-ticaret sektörüne hizmet üreten bir kuruluş olarak eticaretgunlugu.com üzerinde yer almak marka imajınıza olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

 

Eticaretgunlugu.com e-ticaret girişimcileri, sektör uzmanları, e-ticaret sektörü çalışanları, blog yazarları ve online kullanıcılar tarafından sürekli takip edilmektedir. Bu nedenle eticaretgunlugu.com'da yer alarak doğrudan hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

 

Online mecrada reklam ve pazarlamanın önemi ve nedenli maliyetli olduğu sektörün içinde yer alan tüm kesimler tarafından bilinmektedir. Rekabetin arttığı görüntülenme ve tıklanma bazlı reklam maliyetlerinin oldukça yükseldiği günümüz internet dünyasında eticaretgunlugu.com size günlük 1 TL'den daha az bütçelerle tanıtım yaparak marka bilinirliğinizi arttırmanız için fırsatlar sunar.

 

Eticaretgunlugu marka üyelerine, üyelikleri süresince sınırsız listelenme, görüntülenme ve tıklanma imkanı sunarak önemli katkılar sağlar. Bu sayede sürekli ve yeni müşteriler elde edersiniz. Markanız sektörün önemli e-ticaret şirketleri ile yan yana görüntülenir. Online kullanıcıların gözünde marka imajınız güç kazanır.

 

Google aramalarında siteniz ilk sayfalarda çıkmıyor mu? Anahtar kelimelerinizden yeterli sayıda ziyaretçi elde edemediğiniz için satış oranlarınız çok mu düşük? Ne yaptıysanız ilk sayfaya yükselemediniz mi? Seo hizmetleri çok mu maliyetli? Düşünmeyin! EticaretGunlugu.com veritabanı, sektörel firma listeleri, bülten yayınları ve sağladığı diğer hizmetler ile Google aramalarından gelen ziyaretçilere markanızın ve sitenizin tanıtımını yapar. Bu sayede hem markanız tanıtılır hem de google aramalarından siz de payınızı alırsınız. Yüksek geri dönüşler elde ederek satış oranlarınızı yükseltirsiniz.

 

Eticaretgunlugu.com tarafından markalara sunulan hizmetler bol çeşitlilik göstermekte ve online kullanıcıları rahatsız etmeden tamamen doğal yollarla yürütülmektedir. Bu nedenle online mecrada hem sunduğu hizmetler hem de markalara sağladığı fiyat avantajı açısından eticaretgunlugu.com bir adım öne çıkmaktadır.

 

Eticaretgunlugu.com gerek marka sayfanızda gerekse de içerik paylaşımlarında reklamsız yayıncılık anlayışını benimsemektedir. Yayınlar içerisinde farklı reklamlara yer verilmemesi online kullanıcı memnuniyeti ve markaların imajı açısından dikkate alınması gereken bir durumdur. Eticaretgunlugu.com tüm yayınlarında bu hassasiyeti gösteren nadir platformlardan biri olarak bir tercih sebebi olmaktadır.

2. Marka Üyelerine sunulan hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?
 • Marka Sayfası: Üyelikle birlikte markanıza özel marka sayfasına sahip olursunuz. Marka sayfasında Marka Anasayfa, Sektörel İlanlar, Kariyer İlanları, Sayfalar, Hakkımızda ve İletişim bölümleri yer alır.
 •  
 1. Arkaplan ve menü renkleri: Marka sayfanızda size özel arkaplan görseli ile menü renklerine yer vererek markanızın kurumsal imajına uygun sayfa tasarımına sahip olursunuz.
 2.  
 • Firma Listeleri Kayıt: Eticaretgunlugu.com üzerinde yer alan firma listelerine kaydınız yapılır. Bu sayede Google aramalarında üst sıralarda yer alarak hem marka bilinirliğinizi arttırır hem de daha yüksek düzeyde dönüş elde edersiniz.
 •  
 • Örnek Çalışma: Perde Satan Online Alışveriş Siteleri

 • Siz de farklı kategorilerde oluşturulan bu listelerde yer alarak rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.
 •  
 • Vitrin : 30 gün süreyle öne çıkan markalar bölümünde markanıza yer verilir. Bu sayade daha fazla görünüm ve trafik elde edersenz. Marka bilinirliğiniz artar.
 •  
 • Kariyer ve Sektörel İlan  : 10 Adet kariyer ve 50 adet sektörel ilan yayınlama hakkı elde edersiniz. Bu sayade kariyer ve sektörel ilanlarınız için ek bütçeler ayırmanız gerekmez. 
 •  

Basın Bülteni Yayını: Eticaretgunlugu.com marka üyelerine anasayfasında 1 adet basın bülteni yayınlama hakkı hediye etmektedir. Basın bültenleriniz eticaretgunlugu.com üzerinde çeşitli noktalarda yayımlanır. Bu sayade sürekli ve yeni ziyaretçiler elde edersiniz. Popülerliğniz artar.

3. Üyelik ve ödeme yöntemi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sitemiz Anasayfa sağ üst köşede yer alan 'Marka Üyeliği' bağlantısını takip ederek avantajlar sayfasından 'EKLE' butonu ile üyelik formuna ulaşırsınız. Üyelik formunu tam ve eksiksiz olarak doldurarak 'Marka Ekle' butonuna tıklayınız. Bu işlemin ardından ödeme yapabilmeniz için 'Banka Hesap Numaralarımız' size gösterilmektedir. Burada belirtilen banka hesaplarımızdan herhangi birine Eft/Havale yöntemi ile ödemenizi yapabilirsiniz.

4. Ödeme işlemini gerçekleştirdim. Üyeliğim ne kadar sürede aktif hale gelir?

Ödeme işlemini gerçekleştiren üyelerimiz. Aşağıda yer alan 'ÖDEME BİLDİRİM FORMU' aracılığı ile bize ulaşabilirler. Ödeme bildiriminde bulunan üyelerimizin hesapları 1 saat içinde aktifleştirilmektedir.

Ödeme bildiriminde bulunmayan marka üyelerimizin hesaplarının aktifleşme süresi 12 saattir.

Ödeme Bildirim Formu

5. Basın bülteni yayın özellikleri nelerdir?

Basın Bülteni Yayın Özellikleri

 

 • *Anahtar kelimenize 2 adet link
 • *3 adet etiket
 • *3 adet görsel yayını
 • *Sayfa adresi, başlık ve açıklama içeriğinin optimize edilmesi
 • *Basın bülteninin yayınlandığı sayfanın arama motoru optimizasyonunun yapılması
 •  

Basın Bülteni Yayını ile Birlikte Sunulan Diğer Hizmetler

 

 • *Basın bültenleriniz EticaretGunlugu.com üzerinde, anasayfa, kategoriler, sponsor içerikler, popüler içerikler ve dönüşümlü içerik alanlarında görüntülenir. Bu sayede içerikleriniz alt sayfalarda kaybolmaz uzun süreli gösterim imkânı ile yüksek düzeyde dönüşüm elde edersiniz.
 •  
 • *Basın bültenleriniz Facebook ve Twitter başta olmak üzere popüler sosyal medya platformlarında paylaşılır.
 •  
 • *Süresiz yayın, basın bültenleriniz hiçbir zaman yayından kaldırılmaz. Bülten yayın tarihinden çok sonraları bile içeriklerinizden geri dönüşüm almaya devam edersiniz.
6. Basın bültenlerinin yayın süresi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Basın bültenleri süresiz olarak sitemiz üzerinde yer almaktadır. Eticaretgunlugu.com yayın hayatına devam ettiği sürece basın bültenleriniz de yayında kalmaya devam eder. Bu sayede içeriklerinizden sürekli yeni ziyaretçiler kazanmaya devam edersiniz.

7. Basın bülteni yayınlama işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

Marka üyelerimiz, basın bültenlerini eticaret@eticaretgunlugu.com mail adresine göndererek editörlerimize ulaştırabilirler. Daha kaliteli hizmet alabilmek için basın bülteni ile birlikte şu bilgilerin de dosyaya eklenmesi gerekmektedir.

 

*3 Adet görsel,

*2 Adet etiket,

*Bağlantının verileceği web sayfası için url bilgisi,

*Bağlantılar için ilgili anahtar kelimeler.

8. Firma listeleri kayıt ifadesinden ne anlamalıyız?

Eticaretgunlugu.com tarafından iş alanlarına göre liste yazılar hazırlamaktadır.  Örneğin: ´Oyuncak Satan Online Alışveriş Siteleri´ başlıklı bir liste hazırlanarak bu alanda faaliyet gösteren şirketler bu listeye dahil edilir. Google aramalarda üst sıralarda yer alan bu liste yazılar aracılığıyla hem ziyaretçilere o alanda faaliyet gösteren şirketlerin tanıtımı yapılır hem de içerikte yer alan bağlantı linkleri aracılığıyla ilgili şirketlerin web sayfasına direkt olarak trafik sağlanır.

9. Firma listeleri kayıt işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

Firma listeleri kayıt işlemi için üyelerimizin eticaret@eticaretgunlugu.com mail adresine şu bilgileri ulaştırmaları gerekmektedir.

 

 • Şirket web sayfasından alınmış 680*250 boyutunda bir adet ekran görüntüsü, 
 • Max. 75 kelimeden oluşan tanıtım yazısı,
 • Bağlantının verileceği web sayfası için url bilgisi,
 • Bağlantı için ilgili anahtar kelime,
10. Kişi üyeliği ücretli bir hizmet midir?

Sistemimiz kişisel üyelerimiz için ücretsizdir. Kişisel üyelerimiz platforma üye olarak iş arama ilanı ve sektörel ilan verebilirler. Bununla birlikte markaların kariyer ilanlarına başvuru yapabilir, diğer ilan veren marka ve kişilerle iletişim kurabilirler.